четверг, 1 сентября 2016 г.

Як підібрати домашнього улюбленця для дитини. Частина 2 (заключна)

Отож, ви прийшли до родинного рішення завести домашнього улюбленця. Вітаємо! Дослухайтеся ще до кількох порад.

Перед «прийняттям» у сім’ю будь-якої тваринки перевірте, чи нема, часом, у когось із вашої родини алергії на це створіння. Для цього влаштуйте похід у гості до власників аналогічної тваринки. 

Не залишайте улюбленця наодинці з дітьми. Особливо попервах і до того ж – якщо цей улюбленець собака чи кішка. Молодші дошкільнята можуть несвідомо зашкодити тварині. А та інстинктивно захищатиметься. Та й тварини, власне, також потребуватимуть вашої підтримки при спілкуванні з малюками. 

 

Навчіть дитину лагідно ставитися до улюбленця. Познайомте її з правилами безпеки при поводженні з тваринами. 
Спершу навчіть правильно гладити улюбленця. Поясніть, що тварину не можна щипати, бити, гладити проти шерсті, хапати за хвіст, вуса, пальцями лізти в очі чи пащу. Не варто кричати на вухо звіру. Кінологи не радять гладити собаку по голові, краще – від шиї й по спині, по боках. Забороняється пильно дивитися у вічі собаці (він сприймає це як ворожі наміри), вишкірятися (показувати зуби), робити біля нього різкі рухи (замахуватися рукою тощо). У жодному випадку не можна відбирати у собаки його їжу. Він розцінить це як агресію і буде захищати свої права. Слідкуйте, аби цуценята, які люблять ластитися, не облизувати обличчя дитини. 
Щодо котів, то „техніка“ ласки схожа з собачою. Відрізняється тим, що деякі коти не люблять, коли їх гладять проти шерсті та по попереку в ділянці хвоста. І ще не можна брати дорослого кота за загривок. 

Не забувайте нагадувати, щоб після гри з твариною дитина завжди мила руки!Аби домашній улюбленець міг відпочивати від уваги малюка, у нього обов’язково має бути своє місце. 

Намагайтесь дізнатися якомога більше інформації про істоту, яку плануєте завести. Хоча б для того, аби правильно її утримувати. Наприклад, мало хто знає, що молоко – не властивий для котів продукт. Зазвичай воно не засвоюється у них в організмі та може викликати розлад шлунка. Деякі коти можуть призвичаїтися і пити його, але не постійно і лише як додатковий продукт. Основним же напоєм для котиків має бути свіжа вода. 

Домашні тваринки відіграють велику роль у вихованні дитини. Вони допомагають навчити малюка відповідальності, повазі. Науково доведено, що діти й дорослі, у яких є тварини, менше піддаються стресу, менше хворіють на застуду. Вони більш комунікабельні та впевнені. Коли людина гладить улюбленця, це заспокоює. Крім того, за статистичними даними, ймовірність алергії у дітей, у яких є домашні тваринки, знижується на 77 %! 

Пізнайко бажає злагоди у вашій родині та слухняного і лагідного домашнього улюбленця!

Комментариев нет:

Отправить комментарий