Новий погляд на малювання
Як часто діти потребують до себе уваги? Постійно. Що з цим робити? Часто рішення просте: «Іди помалюй». Це спрацьовує, але з дорослішанням дитині набридає, і є ризик почути: «Не хочу».
Як же зацікавити дітей таким заняттям, як малювання? Справа в тому, що це не просто спосіб відволікти й зайняти дитину, це також і корисно.
Наприклад, пальчикове малювання розвиває дрібну моторику рук, тематичне мистецтво допомагає розвинути уяву та активізує мислення тощо.
До того ж образотворче мистецтво може захопити і дорослих, а часом навіть сильніше, ніж самих дітей. Все залежить від того, з якого боку підійти.
Адже що ми уявляємо під словом «малювання»? Це олівці, фломастери, фарби та аркуш паперу. Але насправді все не так просто. Варто лише «увімкнути» свою уяву.
- Замість фарб можна взяти мильні бульбашки, розлити в декілька невеликих ємкостей і додати в кожну по краплині різних фарб, розмішати і пускати на папір. Вийде малювання кольоровими мильними бульбашками – вони схожі на звичайні, але більш яскраві, і коли лускають, на папері залишаються цікаві кольорові кола.
- Малювання як створення аплікації. Тут можна використовувати мало не все, що спаде на думку,– пластилін, розмальовані камінчики, шматочки кольорового паперу, бісер. Можна провести урок на вулиці, долучаючись до природи. Адже там знайдуться різні матеріали для створення шедевра – листочки, пелюстки, трава, шкаралупки, кісточки.
- Малювання воском. Для початку необхідно зафарбувати білий аркуш у якийсь темний колір (краще чорний або темно-синій, але можна і будь-який інший). Потім дати аркушу підсохнути, взяти шматочок від свічки і натерти аркуш. Тепер усе готово для створення малюнка, слід лише взяти зубочистку або сірник (можна навіть ручку, що вже не пише) і виводити на папері будь-які образи. Через наявність воску на папері при тиску чимось гострим фарба стирається і залишається білий слід, що перетворюється на незвичайне творіння.
- Ще один досить простий і захопливий вид малювання – пісочний. Треба намалювати свій малюнок простим олівцем, потім обвести його рідким клеєм «ПВА», посипати зверху піском (можна будь-якою розсипчастою речовиною – манкою, рисом тощо). Коли висохне – перевернути аркуш і видалити зайвий пісок. Для кращого зберігання можна нанести на малюнок лак.
Це лише незначна частина з того, як можна захопити дитину малюванням. Все залежить від вашої фантазії. Вперед!
Комментариев нет:
Отправить комментарий