четверг, 20 октября 2016 г.

Як виховати підлітка? ТОП-10 порад.

Щодня він підкидає хмизу в огонь: підвищує голос, кидає гострі слівця, погрожує покинути рідну домівку… Його інтереси не до вподоби Вам? Він прагне сам розпоряджатися власним життям? Немає сил та бажання терпіти неповагу? Скажіть паніці: «Стоп»! Тримайте 10 порад, як виховувати підлітка.

1. Намагайтеся зрозуміти, що саме заховалось у «скриньці Пандори», тобто що є причиною неадекватної реакції на ситуацію. Не кричіть, а співчутливо щодня запитуйте дитину, що її засмучує, та чи можете Ви допомогти.
2. Знайдіть спільні інтереси або ж почніть займатися однією справою: футболом, макраме, вишиванням бісером, читанням книжки тощо. Потім відчуєте, що родинний зв’язок став тіснішим.
3. Подаруйте радість дитині: купіть квиток на концерт її улюбленого гурту, замовте екскурсію в популярне серед молоді місце чи просто здійсніть мрію.
4. Стежте за способом життя! Навряд чи дитина слухатиме дорослих, які проводять весь час за ґаджетами лежачи на дивані, використовують нецензурну лексику та мають шкідливі звички. Підліток має брати з вас приклад, пам’ятайте про це!
5. Будьте «єдиним фронтом». Дійте однією командою. Підліток не повинен відчувати, що хтось із батьків захищає його. Якщо хочете похвалити – кажіть приємні слова разом, бажаєте покарати за безглузді вчинки – прочитайте повчальну лекцію спільно.
6. Запам’ятайте: підліток – не глина, а ви – не скульптор! Не намагайтесь нав’язати власні мрії дитині. Якщо вона мріє про життя на сцені, а ви віддасте її в медичний університет, повірте: пізніше вийде боком ваше бажання.
7. Зберігайте почуття гумору, діліться оптимізмом. Якщо чадо припустилося незначної помилки, то відреагуйте, як Креш та Едді з «Льодовикового періоду»: «Це ж треба, як цікаво вийшло!»
8. Спробуйте запровадити у вашій сім’ї незвичайне свято, наприклад, День веселощів та відпочинку або День без ґаджетів. Це час, коли ви просто збираєтесь гуртом та розповідаєте про плани, ділитесь ідеями відпочинку, а потім можна прогулятися та попоїсти морозива чи організувати пікнік та поєднати корисне з приємним.
9. Будьте терплячими, не думайте, що результат буде помітним відразу. Дбайте, щоб ваші настанови не були схожими на крики волаючого в пустелі.
10. Останній крок – похід до психолога. Фахівець може дібрати методику «заспокійливого», що дасть кращий результат.
Діана Сеттерфілд сказала: «Сім’я – це візерунчаста павутина. Неможливо торкнути одну її нитку, не викликавши при цьому вібрацій усіх інших».
Отже, ставтеся одне до одного з розумінням , а підлітковий вік – це як порив вітру. Його просто потрібно перечекати й далі будувати міцні взаємини!

Комментариев нет:

Отправить комментарий